Dažniausiai užduodami klausimai - D.U.K.

Noriu susitrumpinti paskirtą teisių atėmimo terminą. Nuo ko pradėti?

Visų pirma, susimažinti teisių atėmimo laikotarpį galite tik tuo atveju, jei buvo nustatytas lengvas girtumas – nuo 0,4 iki 1,5 promilės. Vos tik gavę administracinio nusižengimo protokolą, turėtumėte nedelsiant pateikti prašymą dėl teisių atėmimo laikotarpio sutrumpinimo bylą nagrinėjančiam pareigūnui. Administracinio poveikio priemonę gali skirti ir teismas.

Nežinau, kaip užpildyti prašymą - kur kreiptis?

Jei nežinote, kaip užpildyti prašymą, ar turite kitokių su vairuotojų pažeidėjų programa susijusių teisinių klausimų, rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius – „Vilniaus Teisės Centrą” ar advokatą Gediminą Lukauską (Vakarų Lietuvoje), kurie padės parengti visus reikiamus dokumentus.

Ar alkobloką turėsiu įsirengti savomis lėšomis?

Taip, pateikdami prašymą sutrumpinti vairavimo teisių atėmimo laiką įsipareigojate savomis lėšomis įsirengti antialkoholinį variklio užraktą.

Ar turėsiu perlaikyti teises?

Vairuojant automobilį su alkobloku jums nereikės perlaikyti “Regitros” egzaminų. Jeigu vairavimo teisė atimta metams ir daugiau, vairavimo mokykloje jums reikėtų pabaigti papildomus mokymus bei išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“. Tačiau įsimontavus alkobloką ir pradėjus važinėti nepraėjus metams po teisių atėmimo – žinių atnaujinti jums nereikės.

Kiek laiko prarasiu teises ir kiek laiko vairuosiu automobilį su alkobloku?

Teismas arba Jūsų atvejį nagrinėjantis pareigūnas paskirs atitinkamą administracinio poveikio priemonę, kurioje bus nurodoma, kiek laiko bus draudžiama vairuoti ir kiek laiko turėsite vairuoti transporto priemones su įrengtu alkobloku.
Pavyzdys: Jeigu teisė vairuoti atimama 12 mėnesių, o pareigūno ar teismo sprendimu teisės vairuoti atėmimas sumažinamas per puse, t.y. iki 6 mėnesių, tai po 6 mėnesių, transporto priemonę su įmontuotu alkobloku reikės vairuoti dar 12 mėnesių.

Ar pasibaigus paskirtam terminui galėsiu pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

Pasibaigus draudimo vairuoti terminui, asmuo nustatyta tvarka galės susigrąžinti įprastą vairuotojo pažymėjimą (vairuotojo pažymėjimą be apribojimo kodo „69“). Jeigu įrašas netrukdo, vairuotojo pažymėjimo galima nesikeisti, kadangi prie įrašyto kodo yra nurodyta jo galiojimo data.

Ką daryti su įsigytu alkobloku, kai baigiasi paskirtas terminas?

Vairuotojų pažeidėjų programai skirti alkoblokai turi atitikti Lietuvos standartą LST EN 50436-1, kuris apima daug papildomų reikalavimų įrangai, kaip kad atsitiktiniais intervalais prašomas oro ėminys. Pasibaigus paskirtam apribojimo terminui, „Altas“ servisuose galėsime perprogramuoti vairuotojų pažeidėjų programai skirtus alkoblokus ir pritaikyti juos patogesniam, asmeniniam ar komerciniam naudojimui.

Ar galiu įsigyti naudotą alkobloką?

Jei ruošiatės įsigyti naudotą alkobloką, pirmiausią įsitikinkite ar jis skirtas vairuotojų pažeidėjų programai ir atitinka Lietuvos standartą LST EN 50436-1:2014.
Nusipirkus naudotą alkobloką, turėsite jį suprogramuoti, sukalibruoti ir gauti privalomus sertifikatus. Naudoto įrenginio paruošimą atlieką ir atitinkamus sertifikatus išduoda tik įgalioti gamintojo atstovai. Naudoto įrenginio paruošimo kaina nuo 250€.

Kodėl alkobloko nuoma yra patogu?

Alkobloko nuoma yra žymiai pigesnė nei pirkimas – mokate fiksuotą mėnesinį mokestį be didelės pradinės investicijos.

Viso nuomos laikotarpio metu įrenginys yra garantinis – jūs neatsakote už techninius gedimus, jei jie neatsirado dėl netinkamo naudojimo.

Grįžti į viršų
Produktas buvo pridėtas į krepšelį